رودراکشا چیست؟
رودراکشا چیست؟

تاریخچه رودراکشا

رودراکشا چیست؟ این دانه در اصل هسته میوه نوعی درخت خاص (شبیه بلوبری) است که معمولا در ارتفاع خاصی در کوه رشد می کند معمولا در رشته کوه هیمالایا.متاسفانه بخش عمده ای از این درختان بدلیل داشتن تنه مستحکم و سفت در زمینه زیر سازی خطوط راه آهن استفاده میشوند. به طوری که تعداد بسیار کمی از آنها در هندوستان باقی مانده. امروزه اکثرا درختان رودراکشا در نپال، برمه، تایلند و اندونزی و قسمت های جنوبی و غربی هندوستان یافت می شوند. اما بهترین و با کیفیترین رودراکشا متعلق به بخشی از کوه های هیمالایا است که بدلیل اتمسفر و رطوبت مناسب در آنجا می روید.

رودراکشا چیست

با کاشتن دانه رودراکشا درخت آن رشد میکند (15 ت 16 سال) که میوه هایی شبیه بلوبری دارد به رنگ آبی.سپس میوه های این درخت را چند روز در آب قرار می دهند تا بتوانند به راحتی هسته آن را جدا کنند ,هسته ی این میوه همان دانه رودراکشا است. این هسته از عناصر 50.031 % کربن 0.95% , نیتروژن 17.897% , هیدروژن و 30.53% اکسیژن تشکیل شده است. خود این هسته در انواع و شکل های مختلف در طبیعت رشد پیدا میکند که علاوه بر تقاوت ظاهری در خلل و فرج سطح دانه و اندازه آن به تعداد تخم های داخل دانه هم مربوط میگردد که از یک تخم تا 23 تخم متغییر است.

رودراکشا چیست

در زبان سانسکریت رودراکشا Rudraksha به معنی درخت خدا است. در افسانه ها آمده است وقتی اشک های شیوا از آسمان فرو می ریزد از دانه های اشک آن درختی میروید به نام رودراکشا که ثمره خوردن میوه آن رهایی از دردها و یکی شدن با ذات هستی است. به همین سبب به رودراکشا اشک شیوا هم میگویند.رودراکشا در کشور هند و نپال در ساخت زیورآلات و مالا (تسبیح ذکر) کاربرد دارد و جزو سنگ های نیمه قیمتی حساب می شود همچنین دانه رودراکشا بدلیل داشتن یک فرکانس منحصر به فرد بر اساس برخی باورها دارد خاصیت درمانی و ماورایی میباشد. و امروزه در یوگا و مدیتیشن کاربرد زیادی دارد.

رودراکشا چیست

خواص رودراکشا

یکی دیگر از خاصیت های رودراکشا اینست که خیلی خوب انرژى را در خود حفظ میکند. براى همین از رودراکشا براى ذکر خوانی ( خواندن مانترا ) و جاپا که همان مانترای فردی است، استفاده میشود. صاحب مالاى رودراکشا باید آنرا در کیسه پارچه اى ( نخ یا ابریشم ) نگهدارى کند و فقط براى ذکر خوانى از آن استفاده کند ، و نباید توسط شخصى غیر از صاحبش لمس شود تا انرژى یکدست و صاف آن حفظ گردد. صاحب مالا به محض بدست گرفتن آن جریان انرژى را حس خواهد کرد.امیدواریم زیبآذین به جوای سوال رودراکشا چیست؟ شما پاسخ کاملی داده باشد.

برای تشخیص رودراکشای اصل از تقلبی کافیست آن را با چاقو یا انبر دست یا چکش بشکافید و درون آن را که شبیه میوه درخت هسته دارد مشاهده کنید. نمونه تقلبی موجود در بازار که پلاستیکی میباشد به راحتی با چاقو نصف می شود. امیدواریم شما به پاسخ سوال رودراکشا چیست؟ رسیده باشید. در ضمن شما میتوانید به راحتی رودراکشای اصل را از فروشگاه اینترنتی زیبآذین تهیه کنید.

رودراکشا چیست

 

برای مشاهده و خرید رودراکشا اصل روی لینک زیر کلیلک کنید

خرید رودراکشا

 

 

[تعداد: 25    میانگین: 3.2/5]