آموزش یوگا, مقالات

چگونه با يوگا از پيری جلوگيری کنيم

چگونه با يوگا از پيری جلوگيری کنيم

یوگا ضد پیری

چگونه با يوگا از پيری جلوگيری کنيم این سوالی است که خیلی ها داشته باشند.یوگا یک معجزه نیست. یوگا میتواند جلوی مسن تر شدن شما را بگیرد در حالی که احساس انعطاف بیشتری می کنید و سر زنده تر به نظر می ایید یوگا به طول عمر شما اضافه می کند که قطعا برای دستیابی به آن به تمرینات منظم احتیاج دارید وقتی بیوگرافی مربیان یوگای مشهور گذشته را بررسی کنید خواهید دید اکثر آنها عمر زیادی داشتند. در ادامه با زیباذین همراه باشید تا ببینید چگونه یوگا موجب ایجاد احساس جوانی در بیرون و درون شما میشود

 

تقویت ستون فقرات با یوگا

شما تا زمانی جوان خواهید بود که ستون فقراتتان منعطف باشد .ورزش یوگا مدت هاست به عنوان یک روش جامع و موئثر برای اصلاح حرکتی (posture)   شناخته میشود. Posture غلط نه تنها باعث ایجاد مشکلات عدید در ستون فقرات میشود همچنین می تواند شما را مسن تر نشان بدهد.انجام حرکات یوگا آساناها ماهیچه های کمر را تقویت میکند و موجب تنش زدایی و راحتی عضلات شانه میشود و از انجایی که یوگا خرد بدن را افزایش می دهد احتمال انجام حرکاتی که منجر به آسیب دیدگی در بدن میشود را کم میکند.

 

تقویت حافظه با یوگا و مدیتیشن

جدیدتریتن تحقیق دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ثابت کرد که یوگا و مدیتیشن اثر بخشی بیشتری نسبت به تمرینات بهبود حافظه در مبارزه با نشانه های آلزایمر زودرس دارد. این تحقیق که بیش از 12 هفته به طول انجامید بر روی 25 فرد بالای 55 سال انجام شده که در به تمرینات مدیتیشن و یوگا کاندالینی پرداختند.

 

استرس زدایی با یوگا

درحالی که پا به سن میگذاریم مسائل بیشتری برای نگرانی مییابیم :

  • حسرت خوردن کارهای انجام نداده
  • کنار آمدن با تعققیرات ظاهری
  • مشکلات جسمانی

تمرینات منظم یوگای دقیقا همان چیزیست که برای مبارزه با این استرس ها احتیاج داریم. یوگا تنفستان را متعادل می کند و می آموزد چگونه در لحظه زندگی کنیم و از زندگی خود در هر سنی لذت ببریم.

 

ماساژ اعضای داخلی بدن توسط وارونگی

پوزهای وارونه در یوگا یا به اصطلاح Inversion Massage یا ماساژ وارونه اعضای داخلی بدن را ماساژ می دهد و موجب سم زدایی آنها نیز میگردد با گذشت زمان اعضای داخلی بدنمان خموده میشوند که با این تمرینات سرعت این فرایند کند تر میشود.

 

افزایش سلامت کلی بدن با یوگا

به صورت علمی ثابت شده است تمرینات منظم بدنی سطح ترشح هورمون Somatotrophin (هورمون رشد نسوج) و هورمون Androgrn (هورمون سلامت قلب سیستم ایمنی) را در بدن افزایش می دهد. مطالعات دانشمندان در سال 2014 نشان داد که یوگا اثر مشابهی را دارد.این هورمن ها که برای سلامتی و طول عمر بدن انسان لازم هستند.این هورمون ها در بدن 45 نفر که در آزمایشی شرکت کرده بودند که میبایست 12 هفته مدیتیشن و یوگا انجام میدادند نیز مشاهده شد.

چگونه با يوگا از پيری جلوگيری کنيم

حالا چگونه می توان سرعت افزایش سن را کاهش داد تا طول عمر بیشتر و سالمتری داشت؟

برای اینکه متوجه شوید چگونه با يوگا از پيری جلوگيری کنيم کافیست یوگا را شروع کرده و ادامه بدهید و مدیتیشن یا مراقبه جزوی از برنامه روزانه تان باشد تا تاثیرات بی نظیر آنها را در زندگی خود ببینید…

 

 

برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *