خواص سنگ ها, دانستنیها, مقالات

روش تشخیص سنگ چشم ببر اصل

روش تشخیص سنگ چشم ببر اصل

متاسفانه امروزه در بازار انواع سنگ های تقلبی در بازار فراوان است و اگر هدف شما از تهیه سنگ ها و مصنوعات سنگی (مانند آویز و دستبند ) استفاده از خواص انرژیکی سنگ هاست و در استفاده در سنگ درمانی باید مطمئن شوید که از سنگ های اصل استفاده میکنید و روش تشخیص سنگ های اصل و مصنوعی را بدانید در این مقاله زیبآذین شما را با چند روش ساده برای تشخیص سنگ چشم ببر اصل و تقلبی آشنا می کنیم. با ما همراه باشید…

توجه به شکل ظاهری سنگ

سنگ چشم ببر از معمولا از خطوط راه راه قهوه ای طلایی و زرد تشکیل شده که با اندکی جابجایی مقابل چشم از رنگ به رنگ دیگر تعقییر می کند و جلوه بسیار زیبایی دارد.در بعضی از انواع این سنگ رگه های از رنگ قرمز و آبی هم مشاهده می شود.

تست خراشیدگی شیشه

از آنجا که این سنگ در مقایس سختی شناسی  Mohs درجه 7 را دارا می باشد و با توجه به اینکه سنگ چشم ببر از کانی های کوارتز می باشد قابلیت این را دارد که بر روی انواع شیشه به راحتی خط بیاندازد.

تست اثر چشم گربه

هنگامی که چشم گربه با نور شدید و جابجایی مرکز نورانی مواجه می شود از خود واکنشی را نشان می دهد که مشابه جابه جایی کوچک یا حرکت چشم آن است که به این عمل اثر چشم گربه یا cat-eye effect می گویند. با گرفتن سنگ بین انگشت اشاره و انگشت شصت آن را به آرامی به عقب و جلو بچرخانید  یا سنگ را روی سطح مسطحی قرار داده و منبع نورانی را روبه روی آن جابجا کرده و اثر چشم گربه یا حرکت رنگ ها را مشاهده نمایید. این روش یکی از بهترین روش تشخیص سنگ چشم ببر اصل است .

برای مشاهده و خرید انواع آویز سنگ چشم ببر اصل اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده و خرید انواع دستبند سنگ چشم ببر اصل اینجا را کلیک کنید.

برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 4.1]

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “روش تشخیص سنگ چشم ببر اصل

  1. رضا نوده اي گفت:

    با سلام
    يه راه ديگه تشخيص دادن سنگ اصلي واكنش نشان دادنش به اهنربا هست
    اينو موضوع رو از يكي از اشنايان كه با عرب ها تجارت ميكرد فهميدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.