متافیزیک, مقالات

آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

 

شاخه های مختلف علوم غریبه شامل کیمیا , لیمیا , سیمیا , هیمیا , ریمیا است. علوم غریبه از جمله علومی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. این علوم بسیار مرموز هستند و شامل چند شاخه اصلی و چندین زیر شاخه می باشند. شما چقدر با این علوم آشنایی دارید؟ آیا علوم غریبه را علومی ترسناک و مرموز میدانید؟ در این مقاله زیبآذین به معرفی شاخه های مختلف علوم غریبه پرداخته ایم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

 

آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

شاخه های مختلف علوم غریبه 

علوم مرموزی مانند شاخه های مختلف علوم غریبه از نظر برخی از افراد خرافات پنداشته میشوند. در صورتی که این طور نیست. شاخه های مختلف علوم غریبه شامل 5 عدد است که هر کدام از آن ها نیز دارای زیر شاخه های متفاوتی می باشند. برخی از آن ها مانند علم کیمیا ریشه در باستان دارد و جملات معروفی نیز درباره این علم شنیده است مانند : آنان که به یک نظر خاک را کیمیا کنند ! اما آیا علوم غریبه آموختنی هستند؟ آیا میتوان با ممارست آن ها را فرا گرفت ؟ در ادامه به معرفی این علوم میپردازیم.

 

کیمیا 

شاید نام اکسیر را شنیده باشید. از دیرباز اکسیر و دارویی برای جوانی ابدی بر سر زبان ها افتاده است. علم اکسیر نام دیگر علم کیمیاست. علمی که میتواند ساختار شیمیایی عناصر را تغییر دهد. تبدیل مس به طلا مساله ای است که بسیاری از افراد در طول تاریخ به دنبال یافتن آن بوده اند. در برخی از روایات و داستان هایی که در زمان های بسیار دور مطرح می شده است این بوده که عرفا دارای علم کیمیا بوده اند و توانایی تبدیل عناصر را به یکدیگر داشته اند. مس و طلا دو عنصری هستند که در جدول مندلیف وجود دارند. اما بنظر شما میتوان این دو عنصر را به یکدیگر تبدیل کرد؟ بله . این مساله هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی اثبات شده است و در سال 1951 فردی که جایزه نوبل را دریافت کرد توانست مقداری از مس را به طلا تبدیل کند.

 

لیمیا 

نام دیگر علم لیمیا علم تسخیرات است. تسخیر جن و روح به وسیله انسان و انجام کارهای خارق العاده در حیطه علم لیمیا جای دارد. اگر کسی به این علم واقف شود میتواند با قدرتی که به دست می آورد جن و روح را در اختیار خود گیرد و کارهایی عجیب مانند شعبده بازی و حتی طی الارض را انجام دهد. برخی از پیامبران به علم لیمیا را به کار میگرفتند . مانند حضرت سلیمان که در انجام امور از قدرت جن ها بهره می برد. با دانستن علم لیمیا میتوان روح را در بدن فرد دیگری منتقل کرد. افراد سودجویی وجود دارند که قصد دارند با فرا گرفتن علم لیمیا به اهداف مادی برسند و از تسخیر اجنه به نفع خود بهره ببرند.

 

هیمیا 

هیمیا علم پیشگویی است. افرادی که به علم هیمیا واقف هستند با ترکیب عناصر و وسایلی میتوانند نیروهایی ماورایی را در انجام مقاصد خود در اختیار بگیرند. پیشگویان معمولا با تکیه بر مستندات ماه و ستارگان اقدام به پیشگویی و طالع بینی میکنند. همانطور که میدانید اتفاقات آینده از نظر انسان ها در هاله و پوشش قرار دارد. خداوند اتفاقات آینده را از دید انسان ها پنهان نگه داشته است زیرا دانستن آن ها تاثیر منفی در روند زندگی آن ها میگذارد. خبر نداشتن از آینده به نفع انسان هاست. به همین دلیل علومی مانند هیمیا و فال قهوه که ادعا میکنند خبر از آینده میدهند از نظر اسلام مکروه هستند.

 

سیمیا 

آیا داستان حضرت موسی را به خاطر دارید؟ علمی که جادوگران فرعون از آن استفاده کردند علم سیمیا بود. به وسیله علم سیمیا انسان توانایی تسخیر و تصرف عجیب و غریب را در امور طبیعی دنیا به دست می آورد. میتوان از علم سیمیا به عنوان جادوی چشم نیز یاد کرد. زیرا به وسیله این علم میتوان در چشم و خیال مردم تغییراتی را به وجود آورد که مردم تصور کنند دارند چیزی واقعی را مشاده میکنند در صورتی که خیال و توهمی بیش نیست. در روایاتی نقل شده است که اگر فردی هر روز بعد از نماز صبح مبادرت به گفتن یاغنی به تعداد 94 مرتبه بکند میتواند به علم کیمیا و سیمیا آگاه شود.

 

آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

ریمیا 

اگر علم ریمیا و سیمیا در یک دیگر ترکیب شوند خاصیت آن ها چندین برابر میشود. در علم ریمیا نیز میتوان شعبده بازی و چشم بندی کرد. همچنی طی الارض شدن نیز از دیگر خواص آگاهی پیدا کردن از علم ریمیاست. افرادی که به علم ریمیا دست پیدا میکنند میتوانند از توان نهفته ای که در اشیا و وسایل مادی وجود دارد استفاده کنند و موجب شوند که فعل غریبی از آن شی صادر شود.  با توجه به اینکه کتاب های مختلفی در خصوص علم ریمیا ترجمه و چاپ شده است اما هنوز هم ریمیا دارای اسرار بسیار زیاد و نهفته ای است که هرگز فاش نشده اند.

آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

رمل 

رمل بر پایه عناصر چهارگانه انجام میشود. عناصر چهارگانه شامل آب , آتش , خاک و هواست که افراد رمال از این چهار عنصر استفاده میکنند و میتوانند پیشگویی هایی را نیز انجام دهند. متاسفانه علم رمل زمینه را برای سو استفاده افراد سودجو فراهم کرده و بسیاری از افراد که آگاهی ندارند به دام رمالان گرفتار میشوند. اما باید بدانید که علم رمل از معجزات حضرت دانیال (ع) و حضرت علی (ع) بوده است که میتوانستند با سیر خط و نقطه آینده را پیشگویی کنند.

 

جفر 

علم جفر علمی است که تنها نزد ائمه معصومین وجود دارد و کتابی به نام جفر نیز در دست حضرت قائم (عج) است که در صورت ظهور ایشان تمام حکومت اسلامی بر پایه این کتاب اداره خواهد شد. در این کتاب تمام علوم عالم قرار داده است و هیچ حکمی در جهان نیست که در این کتاب نیامده باشد. حتی دیه یک خراش کوچک ! منظور از علم , علمی متداول در بین مردم نیست که به مرور زمان دچار کسری و عیب شود. بلکه علمی است متقن که هیچ گاه خللی در آن وارد نخواهد شد.

برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 4.4]

 

برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 4.4]

2 دیدگاه در “آشنایی با شاخه های مختلف علوم غریبه

  1. محسن محمودجانلو گفت:

    یکی احضار روح کرد بامن فکرمی‌کنم میخواد اینکار کنه.ازیک شماره ۳۰۰ توحصارکشیده به اینجا رسیدم.چون همون روز فهمیدم اکسیر.چکارکنم?

    1. سلطان گفت:

      ببخشید میشه یه‌کم توضیح بدی منم متوجه بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.