آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه
آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه

 

چقدر با متافیزیک و علوم غریبه آشنا هستید؟ آیا آن را به عنوان یک علم که میتواند شما را به دنیای ناشناخته ها وارد کند قبول دارید؟ متافیزیک که آن را مابعدالطبیعه نیز می نامند جزو علوم غریبه محسوب میشود که فراگرفتن آن بسیاری را دچار انحراف کرده است. در این مقاله به بررسی جنبه های مختلف این علم غریبه خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه

 

آیا علوم غریبه واقعیت دارند؟ 

علوم غریبه و صحت آن از نظر خیلی از افراد مورد تردید است. شاید نتوان به طور قطع گفت که علوم غریبه صحت دارند یا ندارند اما دانشمندانی وجود دارند که به صراحت میگویند متافیزیک و علوم غریبه بر اساس نظریات شخص و تجریبات است نه بر پایه علم.

البته نکته ای که وجود دارد این است که افرادی که به متافیزیک و علوم غریبه ایمان دارند اذعان داشته اند که بارها آن را امتحان کرده و از آن نتیجه گرفته اند. اما همچنان واقعیت متافیزیک مورد شک و تردید است.

 

علوم غریبه چیست؟

خداوند انسان را طوری خلق کرده که سرشار از توانایی و قدرت است. انسان توانایی هایی دارد که اگر به تمام آن ها تسلط پیدا کند کنترل خیلی از امور در دستش قرار میگرند و میتواند کارهای خارق العاده ای انجام دهد. بسیاری از افراد تسلط انسان را به این امور ناشی از متافیزیک و علوم غریبه نمیدانند بلکه آن را جزو توانایی ذاتی انسان ها دانسته اند که نشانه ای از عظمت و قدرت بی نهایت خداوند است. به هر حال بسیاری از فیلسوفان قدیمی به این حوزه پرداخته اند.

 

آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه

 

آیا میتوان متافیزیک و علوم غریبه را آموخت؟

علی رغم وجود شک در صحت این حوزه , کتاب های فراوانی وجود دارند که میتوانند به افراد در یادگیری متافیزیک کمک کنند. اما هیچ یک از این کتاب ها را تایید یا رد نمیکنیم. اگر به این حوزه علاقه دارید به سراغ مطالعه کتاب های مرتبط بروید و پس از آن صحت یا عدم صحت متافیزیک را قضاوت کنید.

 

علوم غریبه و متافیزیک از نگاه قرآن 

قرآن پیگیری این امور را نفی کرده است. این امور منشاء دینی ندارند. اما رد این مساله از نظر قرآن ممکن است دو دلیل عمده داشته باشد. اولین دلیل این است که به دلیل توانمند شدن شخص در تسخیر اجنه و موجودات و همچنین دخالت در امور عالم قرآن این مساله را نفی کرده است و دلیل دوم ممکن است این باشد که این مساله صحت دارد اما تسخیر اجنه و کشف اسرار اشخاص دیگر و مشکلاتی که در زندگی فرد ایجاد میکند باعث شده که قرآن تاکید کند که وقت خود را صرف این امور نکنید.

ورود اشخاص به این حوزه برای آن ها خطراتی را به همراه دارد زیرا دنیای ناشناخته ای است و افراد ممکن است با مواجه شدن با مسیل مختلف نتوانند از عهده آن بر بیایند و مشکلات مختلفی را در زندگی تجربه کنند.

 

آیا تمام افراد میتوانند به این حوزه وارد شوند؟

جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد اما مواردی هستند که به وسیله آن ها میتوان گفت که افراد به طور ذاتی به اموری آگاهی پیدا میکنند که تحت کنترل خودشان نیست. در ادامه به این امور اشاره ای کوتاه میکنیم.

 

آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه

 

رویای واضح

آیا برای شما هم پیش آمده است که رویای صادقه ببینید؟ منظور از رویای صادقه خوابی است که خبر از اتفاقی می دهد. این اتفاق بعد از خواب دیدن فرد به سرعت روی میدهد. به عبارتی فرد قبل از اینکه اتفاق رخ دهد از آن اطلاع و آگاهی پیدا میکند.

 

شنیدن صداهای عجیب و غریب

تقریبا برای همه افراد این اتفاق افتاده است. گاهی احساس میکنید برای چند لحظه صدایی را شنیده اید که وجود خارجی ندارد و شما آن را به وسیله گوش هایتان نشنیده اید. این اتفاق را به متافیزیک مربوط دانسته اند.

 

تماس های متافیزیکی با حیوانات

حتما تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که وقتی حیوانی شما را میبیند آرام میشود و یا اینکه شما میتوانید با نزدیک شدن و لمس سگی که در حال پارس کردن است باعث آرام شدن او شوید. به این نوع از اتفاقات تماس های متافیزیکی با حیوانات میگویند و شخصی که دارای این قدرت است میتواند ادعا کند که دانش متافیزیکی دارد و میتواند به وسیله آن با حیوانات ارتباط برقرار کند.

 

خرابی های بی دلیل وسایل برقی و الکترونیکی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که در حال تماشای تلویزیون باشید و بی دلیل صدا و تصویر آن قطع شده باشد؟ برخی از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند این مساله را به متافیزیک مربوط دانسته اند و ادعا میکنند که این مساله مربوط به تغییرات متافیزیکی در اطراف شما اتفاق افتاده است.

 

دیدن سایه های ناپیدا

گاهی اوقات پیش می آید که از گوشه چشمتان سایه ای را میبینید اما وجود خارجی ندارد. این اتفاق بیشتر در تاریکی رخ میدهد که آن را مربوط به امور متافیزیکی میدانند.

 

دلیل نام گذاری واژه متافیزیک

واژه متافیزیک از دوکلمه “متا” و “فیزیک” ساخته شده است.همانطور که میدانید فیزیک محدود به زمان و مکان است و متافیزیک به معنی فراتر از زمان و مکان است. هر چیزی را که نتوان دلیل و برهان فیزیکی برای آن آورد را مربوط به متافیزیک میدانند.

 

آشنایی با متافیزیک و علوم غریبه

 

آیا ندیدن دلیل بر نبودن است؟

افراد زیادی وجود دارند که ادعا میکنند قدرت ماورایی دارند و میتوانند تغییراتی را در زندگی شما به وجود بیاورند و در جواب این سوال که آیا متافیزیک و علوم غریبه واقعیت دارد؟ اینگونه پاسخ میدهند : ” ندیدن دلیل بر نبودن نیست.” جواب آن ها بسیار درست است اما میتوان به دید مغالطه نیز به آن نگریست. درست است که هر ندیدنی دلیل بر نبودن نیست اما نمیتوان این جمله را به تمام امور عالم نسبت داد.

این افراد ادعا میکنند که میتوانند متافیزیک را به شما آموزش دهند و این قدرت را در شما به وجود بیاورند که بتوانید به اموری مسلط شوید که دیگران کنترلی بر آن ندارند. مراقب این گونه افراد باشید زیرا نمیتوان صدرصد گفت که این افراد کلاهبردار نیستند و قصد شیادی ندارند.

 

[Total: 7    Average: 4.7/5]