فوايد باد معده
فواید باد معده در درمان بیماری ها

باور کنید یا نه، باد معده یکی از عوامل تداوم سلامت است.محققان انگلیسی احتمالا یک راه جدید برای تداوم سلامت بیشتر پیدا کرده اند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه اکستر،فرایند خروج گاز از بدن، در واقع نشانی از سلامت است. همیشه شما نگران مسخره شدن و شاید تنبیه دیگران بابت صدا و بوی بد باد معده خود بودید .خب، باور کنید یا نه، آنها باید از شما سپاسگذار باشند.در ادامه با زیبآذین همراه باشید…

 

همه باد معده دارند و آن را تخلیه می کنند. گاهی در حریم خصوصی، در خارج از منزل یا در طبیعت، و یا جمعی دوستانه (یا حتی غریبه )، گاز تولید شده ناشی از فشار عضلات معده برای هضم غذا هر روز در جهان منتشر میشود . با توجه به آنچه که در روده یا معده شما میگذرد، این گاز میتواند حامل بوهای غیر قابل تحمل و یا بدون بو باشد.

 

می توان آنها را ساکت و آرام دفع کرد، و یا با زاویه دار کردن صندلی ، صدای آن در سراسر کل یک اتاق اکو کند . بعضی هم برای انداختن تقصیر این کار به گردن دیگران از هیچ کاری کوتاهی نمیکنند. فرایند خروج این گاز از بدن یک روند کاملا طبیعی در بدن انسان است، بسیار شبیه آروغ زدن، و تسکین فشار گاز های جمع شده در سر معده.

 

تصور کنید که شما در یک رستوران کلاس بالا ( یا فقط درفلافلی سر کوچه). مواد غذایی بسیار غنی و پر محتوا با هم ترکیب شده و معده شما شروع به غاروقور میکند. احساس آشنایی در درون روده شماست که سیگنالی به مغز شما ارسال میکند که شما را به خروج باد معده یا گوزیدن تشویق میکند.

 

به گفته دانشمندان، خروج باد معده یا گوزیدن یکی دیگر از عملکردهای طبیعی جسمانی، به معنای زندگی طولانی تر است. ساختار شیمیایی این گاز که بدن شما آن را خارج می کند سولفید هیدروژن نام دارد، سولفید هیدروژن می تواند  در دوزهای بالا کشنده باشد اما در دوز پایین و مناسب برعکس آن .

 

باد معده شامل یک دوز کوچک از H2S است که به اندازه کافی کوچک  است که توسط انسان مصرف شود. مقدار خاص و مشخصی ازسولفید هیدروژن در بدن باقی میماند که برای سلامتی نیز لازم است.به این فکر کنید که هر زمان که شما در کلاس یا جمعی باد معده خود را رها کردید به سلامت آن جمع کمک بسزایی نموده اید.

 

اما چگونه این گاز بد بو برای سلامتی مفید است؟

درک مختصری از شیمی گام بعدی است. سولفید هیدروژن از طریق کمک باکتریها باعث شکستن و له شدن مواد غذایی در روده میشوند.در جدیدترین تحقیقات دانشمندان مشخص شده که ظاهرا، یک دوز کوچک از سولفید هیدروژن می تواند با زوال عقل مبارزه کند. دلیل این امر هم این است که این بیماری راه تولید این آنزیم را در بدن مختل میکند .

 

به تازگی یک ترکیب جدید به نام AP39 ساخته شده است که  گازرا از طریق پمپ مستقیما به بدن  بیماران وارد میکند.حتی در حالی که هنوز در مرحله آزمایش اولیه به سر میبرد، این  ترکیب موثر در کمک به بیش از 80 درصد بیماران میتوکندری و بیماری های قلبی عروقی موثر بوده است. اما این همه  ماجرا نیست، گاز معده توانایی ایمن نگه داشتن بدن انسان از حملات قلبی، سکته، ورم مفاصل، و سرطان را نیز داراست.

 

سولفید هیدروژن نه تنها در بدن شما یافت میشود، بلکه مقصر اصلی  بوی بد تخم مرغ فاسد نیز هست . درست است – بوی افتضاح و عجیب و غریب که  از تخم مرغ تاریخ گذشته بیرون میاید از جنس همان گازی است که در حال حاضر برای درمان بیماری های سعب العلاج در بدن انسان مورد استفاده قرار گرفتند یعنی سولفید هیدروژن.

 

حتما بخوانید : درمان باد معده با طب سنتی

[Total: 5    Average: 3.8/5]