آموزش استفاده از قوری نتی
آموزش استفاده از قوری نتی ( نتی پات) برای پاکسازی مجاری تنفسی

آشنایی با قوری نتی : 

امروزه علم ثابت کرده بیشتر بیماری های مرتبط با بینی و گلو را تجمع آلودگی ها در مجاری بینی به وجود می آورد.تا آنجا که خیلی از پزشکان برای بیماران خود استفاده از قوری نتی را توصیه و تجویز می کنند.

 با استفاده از قوری نتی یا نتی پات تمامی اضافات و ترشحات از مجاری بینی خارج می شوند؛ سینوسها تمیز شده و تنفس بهبود یابد. وقتی به طور منظم از آن استفاده شود، در بهبود بعضی از امراض تنفسی مثل آسم و برونشیت بسیار موثر است.

همچنین استفاده از قوری نتی از بروز میگرن جلوگیری می کند و تنشهای ماهیچه های صورت را از بین می برد، اعصاب صورت را آرام می کند و ظاهری شاداب و زنده را به ارمغان می آورد. احساس تازگی بعد ازآن، به شما کمک می کند تا در زمان احساس استرس و افسردگی بتوانید از این ابزار کمک بگیرید.

آموزش استفاده از قوری نتی ( نتی پات) برای پاکسازی مجاری تنفسی

استفاده از قوری نتی به حدی رایج شده که مسابقات جهانی آن نیز برگزار می شود.

 

 

روش انجام شستشو با قوری نتی :

1 – قوری نتی یا نتی پات را از محلول آب نمک ولرم یا سرم فیزیولوژی 9 درصد پر کنید.

2 – در حالت ایستاده یا نشسته ، سر را به یک سمت (راست یا چپ) کج کنید، قوری را بالا آورده و لوله قوری را درون سوراخ بینی مخالف قرار دهید. با جابجائی اندکی ، محلول آب نمک از سوراخ بینی دیگر خارج خواهد شد.

3 – زمانی که نیمی از محلول تمام شد، سر را صاف کرده و با بازدم های پی در پی اخلاط را خارج نموده و بینی را خشک کنید.

4 – به همین روش مجرای دیگر را شستشو دهید. (انجام تمریناتی با بازدم های اصولی بعد از شستشو بسیار مهم است تا مجرای بینی به خوبی خشک شود و تمامی آب نمک خارج شود)

5 – این تمرین را یک مرتبه در روز انجام دهید.

 

فوائد استفاده از قوری نتی:
 

1 – با پاکسازی مجاری بینی از ترشحات و خلط جریان تنفس بهتر انجام می شود.

2 – در بیماری های سینوزیت، آلرژی ، آسم و برونشیت، سرما خوردگی ، ناراحتی های گوش و چشم و سر درد اثر درمانی دارد.

 

موارد منع و احتیاط:

1 – افرادی که دچار گرفتگی بینی و پولیپ هستند این عمل را با مشورت پزشک انجام دهند.

2 – کارشناسان زیبآذین توصیه میکند که جالانتی یا همان شستشو را با حضور یک مربی با تجربه و تحت نظر وی فراگیرید و سپس آن را در منزل انجام دهید ولی در صورت دسترسی نداشتن به مربی از روی کتاب آموزشی استفاده از قوری نتی  یا ویدئو های آموزشی زیر به ترتیب انجام دهید. چرا که روش صحیح انجام این کریا و تمرینات همراه با بازدم بعد از آن، از اهمیت زیادی برخوردارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده و خرید انواع قوری نتی