دانستنیها, مقالات

آشنایی با آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

 

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا با یکدیگر متفاوت است. قبل از سفر و یا مهاجرت باید با این آداب آشنا شوید. در غیر این صورت ممکن است کوچکترین حرکت شما موجب توهین به افراد آن کشور تلقی شود. در این مقاله زیبآذین قصد داریم به آداب معاشرت در کشورهای مختلف بپردازیم.

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

اگر میخواهید با آداب معاشرت در کشورهای مختلف آشنا شوید باید قبل از سفر به آن کشور در مورد آن مطالعه کنید. هر چه بیشتر بخوانید و بدانید سفر خوش تری را نیز تجربه خواهید کرد. زیرا برخی از رفتارهای در بعضی از کشورها نشانه توهین و در برخی کشورهای دیگر نشانه احترام است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به آداب و رسوم مختلف و جالب کشورها بپردازیم.

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

1-کره جنوبی

یکی از رسوم جالب در کشور کره جنوبی این است که خودتان نباید لیوان خود را پر کنید. باید از فرد کناری تان بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. مردم کره جنوبی لیوان یک دیگر را پر میکنند. همچنین اگر فرد مسنی در جمع حضور دارد شما نباید قبل از شروع به خوردن غذا کنید. در این کشور اصلا مهم نیست که چقدر گرسنه هستید. افراد مسنی که در جمع حضور دارند باید اول از همه شروع به خوردن غذا کنند در غیر این صورت شما توهین بزرگی به آن ها کرده اید.

 

2-تایلند

تایلندی ها اعتقاد دارند که سر آن ها محل قرارگیری روح آنهاست. به همین دلیل دست زدن به سر افراد در کشور تایلند موجب عصبانیت و به هم ریختگی مردم آن کشور خواهد شد. هر چند که مردم تایلند همیشه لبخند بر لب دارند و این مساله نشان دهنده مثبت اندیشی و خوش اخلاقی آن هاست اما عدم رعایت برخی از مسایل موجب برآشفتگی در آن ها میشود. در صورتی که انجام این کار در کشورهایی دیگر نشانه شوخ طبعی می باشد.

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

3-تبت

شاید تعجب کنید اگر به شما بگوییم که مردم تبت برای ادای احترام زبان خود را نشان می دهند. بیرون آوردن زبان در بسیاری از کشورها نشانه خوبی نیست و نشانی از بی احترامی و بی ادبی محسوب میشود اما به این دلیل که مردم کشور تبت اعتقاد بر این دارند که شیطان زبانی سیاه دارد در هنگام ادای احترام زبان خود را نشان میدهند تا بگویند ما جزء شیاطین نیستیم.

 

4-فرانسه 

گل سوسن در فرانسه گل عزاداری شناخته میشود به همین دلیل اگر قصد سفر به کشور فرانسه را دارید مواظب باشید که گل سوسن را برای هدیه به کسی تقدیم نکنید. همان طور که هدیه دادن گل سوسن در کشور فرانسه ناپسند است هدیه دادن گل داوودی نیز در ایتالیا کار خوبی نیست. زیرا گل داوودی نیز در ایتالیا به عنوان گل عزاداری مورد استفاده قرار میگیرد. و هدیه دادن آن به افراد این کشور موجب ناراحتی و برآشفتگی آن ها خواهد شد.

 

5-اتریش

رسم جالبی در کشور اتریش وجود دارد و آن هم این است که اگر به رستورانی بروید و بعد از صرف غذا از پیشخدمت رستوران سه بار درخواست صورتحساب کنید و او برای شما صورت حساب را نیاورد شما حق دارید رستوران را بدون پرداخت هیچ مبلغی ترک کنید. در این کشور پرداخت انعام نیز فقط به پیشخدمت هایی انجام میگیرد که کار خود را به خوبی انجام میدهند. مبلغ انعام 10 یا 15 درصد از کل صورت حساب است. پرداخت انعام در بسیاری از کشورها رواج دارد. در کشور اتریش نیز این رسم پابرجاست.

 

6-مجارستان 

اگر در حین قدم زدن در کشور مجارستان بودید و کسی شما را ” کلم پیچ ” صدا کرد اصلا عصبانی نشوید زیرا او قصد تمسخر شما را ندارد. کلمه ” کلم پیچ ” در کشور مجارستان و کلمه ” غاز ” در کشور چین نشانه تعریف و تمجید است. آن ها اگر قصد تحسین کسی را داشته باشند او را با این عنوان صدا میکنند.

 

7-چین

در کشور چین نباید وسایل تیز و چاقو را هدیه بدهید زیرا آن را نشانه پایان زندگی میدانند. همچنین هدیه دادن دستمال نیز امری ناخوشایند است زیرا آن را با گریه کردن مرتبط می دانند. در کشور چین مرسوم است که قبل از پذیرفتن هدیه آن را سه بار رد کنید. این مساله نشان دهنده فروتنی و خوش رفتاری است. اما در کشورهای دیگر رد کردن هدیه نشانه بی احترامی و موجب ناراحت شدن فرد خواهد شد.

آداب معاشرت در کشور‌های مختلف دنیا

8-عربستان 

در کشور عربستان مردها در هنگام سلام کردن به جای دست دادن بینی خود را به یکدیگر می مالند. همچنین در کشوری مانند هند در هنگام ادای احترام کف دست شان را به هم فشار میدهند و خم میشوند.

 

9-شیلی 

اگر قصد سفر به کشور شیلی را دارید این نکته مهم را بخاطر داشته باشید که هیچ گاه با دست غذا نخورید حتی برای خوردن سیب زمینی نیز باید از کارد و چنگال استفاده کنید. در این کشور و همچنین کشورهایی مانند آمریکای جنوبی خیلی به آداب غذا خوردن اهمیت میدهند و غذا خوردن با دست نشانه بی ادبی می باشد.

 

10-مکزیک

در کشور مکزیک هیچکس به موقع نمی رسد. به موقع رسیدن در جلسه های کاری و مهمانی را دور از ادب می دانند. این مساله ریشه در سال های پیشین این کشور دارد. زمانی که مکزیک دچار مشکلات بسیاری در زمینه حمل و نقل بود و همیشه افراد دیرتر از موعد مقرر بر سر قرارهایشان حاضر میشدند. اما در کشورهای دیگر دیر رسیدن امری ناپسند شمرده میشود.

 

11-چین 

در کشور چین اگر قصد خوردن ماهی دارید هیچ گاه آن را در بشقاب برنگردانید. زیرا مردم چین اعتقاد دارند که برگرداندن ماهی در بشقاب بدشناسی می آورد. اما برای خوردن طرف دیگر ماهی نیز چاره ای اندیشده اند. و آن هم این است که استخوان های ماهی را در می آورند تا بدون برگرداندن آن به پشت ماهی برسند.

 

برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3.3]
برای امتیاز به این محصول کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *